50309890_2254797558176056_35879503955755008_n

Jan Celner: Doma se chceme porvat o triumf.

Připravili jsme pro naše fanoušky další rozhovor. Tentokrát s brankářem a zřejmě i zimní posilou Mostu Janem Celnerem.

V krátkosti se nám představ. Prozraď odkud jsi přišel a jakým způsobem.

Jmenuji se Jan Celner pocházím z Ústi nad Labem, kde jsem zatím i jako kmenový hráč místní Elby. Podzim mám rozjetý v 2. Národni hokejbalové lize sever za Bazzy Děčín, ale předtím jsem chytal i jiných týmech, kde jsem byl na hostování nebo střídavý start. Do Mostu jsem zatím přišel jen na zkoušku. Doufám, že zaujmu a už se na nějakou dobu usadím v týmu, který pravidelně hraje Extraligu, kterou bych si moc rád zachytal.

Říkal jsi, že jsi chytal v plno jiných týmech. Předpokládám tudiž, že několik hráčů z týmu znáš a určitě jsi proti našemu týmu už nastoupit. Až už se jedná o jakoukoliv kategorii

Rozhodně, dokázal bych říct ze půlku týmu určitě znám a nastupoval jsem snad ve všech kategorii proti Mostu za Ústeckou Elbu kromě A týmu. Dokonce jsem i jeden rok v Mostě chytal pod trenérem Zajíčkem v mladším dorostu.

Nyní chytáš kategorii mužů.V Mostě jsi zatím na zkoušce. Kdybys porovnal jiné hokejbalové týmy, ve kterých jsi působil s mosteckým celkem. V čem má Most své výhody a naopak nevýhody?

Asi nechci nějak porovnávat určitý týmy s Mostem. Jediné co bych asi vyzdvihl, tak v Mostě je podle mě nejlepší zázemí v Extralize. Ta hala je určitě velkou výhodou. Výhodu v mosteckým týmu? Mám s týmem zatím pár tréninků a jeden víkend. Musím říct ze rozhodně mají výhodu v individualitách na hřišti a podle mě i v kolektivu, je tam dobra parta cítím to! Všichni se dobře umíme nahecovat a podpořit se jak na tréninku tak v zápasech takže já to vidím kladně.

Myslíš, že Most má momentálně výhodu toho, že tým tvoří z 50% hráči, kteří mají věk 20-25let?

Rozhodně je to taky jedna z výhod a rozhodně ti mladí hráči hrají dobře a jsou dobře zapasovaní v týmu.

Nyní má hokejbal dlouhou zimní přestávku. Jak hodnotíš podzimní část Crossdock Extraligy?

Extraliga je samozřejmě opět pěkná a hlavně vyrovnaná, viděl jsem několik zápasu jak v Ústí kterému se nedaří, tak třeba v Praze a v Mostě jsem se byl podívat a musím říct ze opravdu byl k vidění dobrý Hokejbal na oko diváka jsem nadšený.

Nyní se vrátíme k zimní přípravě. Jak se podle tebe vyvíjí příprava na jaro?

Já si myslím ze dobře. Příprava je sice náročná jako každá, ale tréninky jsou kvalitní a tenhle turnaj je tomu super zpestřeni před jarní částí. Doufám že na jaře využijeme převážně domácích zápasů a postoupíme do play off

Před dvěma týdny jsi nastoupil v rámci European Ballhockey League do úvodního zápasu proti Jungle. Jak se ti chytalo?

Na to že to hraji hokejbal takových let, tak musím říct, že jsem měl velkou trému. Nejdřív z toho jak to bude vypadat v šatně před zápasem a jaký zápas vlastně budu chytat. Volba nakonec padla na Jungle Kladno. V utkání se mi chytalo dobře. Tym makal výborně a byla to hlavně jejich zásluha, že jsem se mohl radovat z prvního vyhraného zápasu v novém dresu, navíc s nulou.

Jak hodnotíš další dva zápasy, které rozhodovali o tom jestli postoupíte a hlavně z jaké pozice?

Tak do druhého sobotního zápasu proti Northwind jsme nastupovali s jasným cílem. Vyhrát a zajistit si postup. Nasadili jsme plnou sílu tak jako do prvního zápasu. Jasně jsme Northwind přehrávali a zaslouženě porazili. Byl to trochu vyhrocený zápas, ale tak někdy to do toho patří obzvlášť na takových turnajích. Zápas s Moravou jsem bohužel neviděl, protože jsem měl nějaké důležité záležitosti. Slyšel jsem, že kluci předvedli v celku dobrý výkon. Postup jsme měli jasný, takže v neděli už jsme si to šli jen užít a rozdat o postupovou příčku, která ve výsledku nehrála žádnou důležitou roli

Sledoval SVK skupinu? A a jak jsi spokojen se dvojicí, která dorazí do Mostu?

Rozhodně jsem skupinu sledoval a tak nějak i věřil, že LG Bratislava postoupí. V týmu mají mnoho známých tváři a kvalitních hokejbalistů. O Škb Martin nemám žádné informace ani jsem tam nepoznal moc tváří, ale věřím, že je to také opravdu silný soupeř, který bude chtít turnaj vyhrát jako každý z téhle kvalitní finálové čtyřky.

Co je potřeba ještě dopilovat aby jste své soupeře potrápili a jaký je tvůj tip na umístění týmu, za který momentálně chytáš?

S takovými týmy musíme hrát rozhodně na chytrost, přesnost a využít každou šanci pač věřím, že tato skupina bude opravdu vyrovnaná a rozhodovat se bude opravdu o jednom max. dvou gólech.
Můj tip na umístění je jasný. Jelikož věřím v kvalitu našeho týmu a troufám si říct, že každej na hřišti nechá maximum a jestli to tak opravdu bude to uvidíme o víkendu. Jsem velký optimista, takže tipuji, že využijeme domácího prostředí a v neděli to pořádně oslavíme. Ale jsou před námi tři velmi těžké zápasy, které musíme zvládnout.