morava

Jan Kaluža: Kvalitu týmu máme, jen ji teď potvrdit.

Sudoměřický útočník Jan Kaluža prozradil, že tým Moravy tvoří velmi kvalitní hráči, kteří to chtějí potvrdit ve Final Four v Mostě. Jak to celé dopadne uvidíme až o víkendu.
Před třemi týdny jste odehráli v Mostě kvalifikační skupinu, kterou jste téměř bez problémů ovládli. V čem jsi viděl plusy a bylo něco, na čem je potřeba ještě zapracovat aby jste případně ovládli i finále
Náš tým je složen ze dvou extraligovych mužstev. Ze Sudoměřic a Karviné. Myslím že plus je určitě že jsme skvělá parta a odrazuje se i na place.

 Jelikož hraješ za Sudoměřice Extraligu, tak víš, že Most měl, ze statických důvodů rok uzavřenou halu. Tudiž jste jezdili do Malého Března. Kdybys mohl porovnat tyto dvě hřiště. Na kterém osobně se ti lépe hrálo? Pokud se nepletu, tak Sudoměřice čeká ještě jednou cesta do Mostu a to k dohrávce extraligového kola že ano?
 Myslím že hřiště nehraje roli. Ale co se týče Malého Března, hrálo se mi tam skvěle. A ano čeká nás důležitý zápas v Mostu. Myslím že půjde o všechno, jelikož se spolu pereme o první osmičku, která zajišťuje Play Off.
Předminulý týden se hrála v Martině druhá kvalifikační skupina. Jistě jsi ji sledoval. Překvapil tě nějaký výsledek, či konečné pořadí? Co říkáš na to, že když se nějaký tým přihlásí na turnaj a těsně před ním se odhlásí?
 Ano výsledky jsem sledoval na onlajnech. Bylo tam hodně dobrých týmů. Trochu mně výsledkem zklamal Kežmarok. A co se týče odhlášení těsně před turnajem, záleží na důvodu. Jestli je to důležité tak to chápu. Jestli ne tak je to něco jiného.
Nakonec do Mostu přijede Bratislava a Jokerit. Oba celky jsou mají velké kvality. Je to pro vás velká výzva? Hrál jsi již někdy zápas proti zahraničnímu soupeři? Nepočítám repre.
 Určitě to je velká výzva. Oba týmy jsou složeny z kvalitních hráčů. Oba týmy dobře znám. Občas se s nima střetneme na turnajích mimo sezónu. Takže zhruba víme do čeho půjdeme.
Jak probíhala příprava na tento víkend? Přijede Morava ve stejné sestavě, která si Final Four vybojovala? Stejně tak se tě zeptám s jakým cílem jedete do Mostu?
 Příprava probíhala individuálně. Kluci z Karviné trénují v Karviné a my zase v Sudkách. Sestava se nemění. Možná až na jednoho hráče, který byl na semifinále nemocný. Do Mostu jedeme určitě všichni s jasným cílem a to se poprat o nejvyšší příčky.