IMG_5776

Miroslav Božik: Máme na víc, než jsme předvedli v Martině

Slovenský reprezentant a útočník Jokeritu Petržalka Miroslav Božik se nám rozpovídal zároveň fanouškům EBL a svým soupeřům vzkazuje “v Mostě budeme lepší než v Martině”.

Mirku pověz, jak Jokerit došel k tomu, že se zúčastní EBL?

Tak zimní přestávka v hokejbale je poměrně dlouhá a takovýto turnaj přišel jako dobré zpestření zimní přípravy.

O tento turnaj byl ze začátku velký zájem, nakonec z 12 týmů jich hrálo jen 10 nemrzí tě to, že týmy těsně před turnajem zrušili účast?

Určitě to zamrzelo, neboť se odhlásily kvalitní týmy. Ale i tak si myslím, že turnaj byl i tak kvalitní na nultým ročníku i organizačně zvládnutý.

Tento turnaj se pokud jsem měl dobré info spojil se svazem sílu a v Martině se rovnou udělal i turnaj o Slovenský pohár. O tomto víkendu jste obsadili třetí místo, za týmy Martina a Bratislavy. Jak bys hodnotil tento víkend?

Turnaj hodnotím velmi kladně po organizační straně i ze svazu. Co se týče z naši strany, tak tam jsem viděl několik nedostatků. Zejména v rozhodujících zápasech. Tam jsme zaváhali a přišli o lepší umístění. Takže máme co zlepšovat.

Mirku. V Martině jsi zasáhl do všech pěti zápasů, ve kterých nasbíral 13 kanadských bodů za 5 gólu a 8 asistencí. Tudiž jsi vyhrál jak soutěž o nejproduktivnějšího hráče. Připomenu ještě, že proti finskému soupeři sis připsal sedm bodů 2+5. Pověz s jakou formou pojedeš do Mostu?

Tak na turnaji v Martině nebyla ještě moje hra taková jakou bych si představoval. Ale to je tím, že jsme měli delší přestávku od hokejbalu, takže člověk se musí opět dostat do tempa. Tak doufám, že to bude furt lepší a lepší. Nechme se překvapit

Jak jsem koukal na statistiky, tak tvoji další tři spoluhráči nezůstali moc pozadu a také získávali pravidelně body a obsadili místa hned za tvým prvním. Jaktože z toho není lepší než třetí flek?

Tak hodně udělal ten zápas proti finskému celku, který nebyl na takové úrovni jako ty další. Hlavní je, že jsme nezvládli dotáhnout důležitá utkání do vítězného konce. Proto to třetí místo.

Naznačil jsem v jedné otázce, že se Jokerit zúčastní Final Four v Mostě, kam se Petržalka původně nekvalifikovala. Nakonec na úkor Martina se přeci jen finále zúčastníte. Bylo to náročné změnit najednou plán? Prozradíš nám z jakého důvodu přišla tato změna?
Jediné co vím, tak Martin měl zavolat, že se turnaje nemůže zúčastnit. U nás se tak rozhodovalo či by byl zájem a ten byl tak jsme do toho šli.
Jak jste na tom fyzicky a technicky? Ptám se na to záměrně, neboť v Mostě mají hřiště s hokejovými parametry. Tudiž je to hřiště delší i širší.
Máme tipy hráčů, kterým takové hřiště vyhovují. Takže si myslím, že by s tím neměli být problémy.
Dělal jsem rozhovor s Péťou Bilikem, který vůbec netajil, že v životě nehrál proti žádnému českému týmu, krom Třince a už vůbec nenavštívil nějaký český stadion. Jak jsi na tom ty?
Tak pár zápasů jsem proti českým týmům už na kontě mám. Stejně tak je to s reprezentací, se kterou pravidelně hrajeme s Českou reprezentací.
Před třemi týdny, kdy se hrálo v Mostě, panovala velká zima jak jste na tom s otužením? 
Doufám, že se počasí umoudří a strávíme víkend s příznivými teplotami. S mrazy ale problém nemáme, stejně tak v něm hrát..
Jak je tým připraven na víkend a jaký cíl máte? Co jste pozměnili od Martina?
Na turnaj jsme připraveni. Včera jsme měli ještě trénink. Něco potrénovali a těšíme se na turnaj. Náš cíl bude určitě vyhrát co nejvíc zápasů. A samozřejmě získávat nové zkušenosti.