17880441_1909682682621702_7705590536677653292_o

Peter Bilik: Moc se těším na Final four!

Peter Bilik je jeden z kvarteta hráčů, kteří mají na European Ballhockey League pět branek. Kmenový hráč LG Bratislava, byl jednou z hlavních postav týmu, který pomohl svým výkonem Bratislavě do Final four.

EBL letos pořádá první ročník hokejbalového turnaje, který začal před dvěma týdny v Mostě. Sledoval jsi českou skupinu?

Ano sledoval jsem i českou skupinu. Velmi se těším na zápasy proti českým celkům.

Co se týče mostecké skupiny očekával jsi, že tyto dva týmy postoupí? Nebo jsi měl jiného favorita na postup?Popravdě se těším na zápasy i kdyby postoupili ty dva týmy co nepostoupily. Důvodem je, že jsem ještě neměl možnost si zahrát proti žádnému soupeři z české strany, kromě Třince, jenž hraje Slovenskou Extraligu. Každopádně v Mostě budou k vidění velmi kvalitní zápasy a já osobně i moji spoluhráči z Bratislavy se na tyto zápasy těšíme.

O víkende tento turnaj pokračoval v Martině, kde se měli odehrát další dvě skupiny po čtyřech týmech. Bohužel těsně před tímto víkendem se dva týmy odhlásili. Tudiž se hrála jedna šestičlenná skupina hrána každý s každým. Jaký byl tvůj pocit, když ses dozvěděl odhlášení dvou celků a že se bude hrát úplně jiný system?
 Ano slyšel jsem to, že se odhlásili před víkendem. Trošku mě zaskočilo, proč se odhlásili těsně před turnajem. Ale asi měli k tomu své důvody a já to dále neřešil. Odehráli jsme o dva zápasy méně a aspoň byl časově kratší. Hrálo se 2x12min. Výhodou bylo, že jsme nemuseli mrznout či čekat nějak dlouho na další zápas. Organizátoři se s tím statečně poprali a pro nás připravili super víkend
V tvé odpovědi zaznělo, že jste v hale v Martině nemuseli mrznout. Narážím na to, jelikož HBC Most hraje na starém dřevěném zimním stadionu, který má ve své konstrukci vzduchové průduchy, ale příští týden už nemá být taková zima, jaká byla před 14dny.
To jsem jen podotkl., že během celé sezóny hrajeme pod širým nebem a to i během zimy. I přesto že jsme na veškteré klimatické podmínky už zvyklí, tak samozřejmě jsme rádi za každý turnaj / zápas hraný pod střechou. Doufám, že se počasí trochu umoudří a všichni si to finále společně užijeme.
Stejně tak jsem psal že Most hraje na starém zimním stadionu, což znamená velké hřiště a dřevěné mantinely. Nevím jestli jsi to zaregistroval, ale tato hala byla kvůli statice rok zavřená a Most tak musel hrát na vesnici asi 10km za městem, kde se hrála Extraliga o téměř 1/5 menším hřišti.
To jsem vůbec nevěděl, že takto mostecký hokejbal dopadl. Na druhou stranu jsem hrávali s LG na takovém stadionu v Extralize. Starý hokejový stadion, dřevěné mantinely a velké hřiště. Doufáme, že je stadion už v naprostém pořádku a ten turnaj tam bez problémů odehrajeme.
Vrátím se zpátky do Martina, kde se turnaj probíhal i jako Slovenský pohár. Myslíš, že o prvenství jste se připravili porážkou s Kežmarokem.
Tak ta prohra s Kežmarokem nás hodně mrzela. Nepřistoupili jsme k zápasu zodpovědně a mysleli jsme si, že když soupeř neměl do utkání s námi na kontě ani body, tak že vyhrajeme. Kežmarok hrál svůj hokejbal, který umí hrát. Nahrávali si, běhali a proměňovali šance. Do zápasu s Kežmarokem jsme neprohráli a byli jsme na vítězné vlně, kterou nám tento soupeř svou hrou přerušil a tak jsme šli na rozhodující zápas o první místo zabojovat proti domácímu týmu z Martina.
Proti Martinu pak vyhráli emoce, což všichni víme, to ale teď řešit nebudeme, neboť vás příští víkend čeká nová výzva je to tak?
Emoce byly až v tu dobu, kdy rozhodčí udělili verdikt takový jaký dali. Zápas byl jinak kvalitní z obou stran. My se už však soustředíme na turnaj Final Four v Mostě a chceme tam uhrát co nejlepší výsledek. Trénujeme spolu inviduálně a už se těšíme až se postavíme v mostecké hale k prvnímu zápasu.